Hydroizolacja w płynie na balkon

folia w płynie połączona z taśmami, łatami ściennymi oraz narożnikami uszczelniającymi pozwala na wykonanie połączeń elastycznych całych powierzchni jak i naroży pomieszczeń, krawędzi połączeń ścian i podłogowych podkładów, przejść rur instalacyjnych i przerw dylatacyjnych. Do tego celu folię w płynie traktuje się jako gotowy do użycia produkt. Folii w płynie nie można łączyć z innymi materiałami lub rozcieńczać. Czasem jednak na opakowaniu znaleźć możemy informację, że folia w płynie rozcieńczona z wodą w stosunku 1:1 może służyć również do gruntowania ścian jako podkład pod farby emulsyjne, tapety, syntetyczne wykładziny, podłogi z drewna oraz drewnopochodne.


folia w płynie

Folia w płynie wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczenia przeciwwilgociowego na podłożach łatwo wchłaniających wodę a zatem np. płyty gipsowo-kartonowe, gipsowe tynki, płyty gipsowo-włóknowe i tym podobne. Co więcej folię w płynie wykorzystuje się do produkcji powłok przeciwwilgociowych wewnątrz lokali, przyczepnych do różnego rodzaju mineralnych materiałów budowlanych, takich jak: beton, tynk, jastrych, tynk gipsowy, płyty kartonowo-gipsowe. folia w płynie stosowana jest także do sporządzania warstw zabezpieczających przed wilgocią w systemach podłogowego ogrzewania.

Podczas układania folii w płynie temperatura powierzchni a także otoczenia nie powinna spadać poniżej 10 °C. Po aplikacji folii w płynie wewnątrz wskazane jest wietrzenie lokali. Należy pamiętać, że czołowi wytwórcy budowlanej chemii proponują folie w płynie o zróżnicowanym stopniu zastosowania a także właściwościach. Przed zakupem preparatu powinno się przeczytać z instrukcją na opakowaniu. folia w płynie przeznaczona jest do powłokowego, powierzchniowego, bez spoinowego uszczelniania pomieszczeń charakteryzujących się wysokim stopniem zawilgocenia a zatem łazienki, pralnie, baseny przed układaniem płytek ceramicznych.